Eilen tuli Porissa Professorintietä vastaan beige kanttilamppu, jossa ovien ja lokasuojien yläosat maalattu mustiksi. Kerhotarra näkyi olevan takasivulasissa.
En bongannut äsken Ladaa vaan wanhan Audin(type 100 tai 200)+ peräkärryt jossa oli korkea prosessilaitteisto. Kun näin yhdistelmän uudelleen kääntymässä ympäri, huomasin että sehän on häkäpönttölaitteisto siellä audin peräkärryissä. Korkea pannu ja häkäputki lähti peräkärrystä autoon. Naapurissa on nimittäin VTT Polttoainelaboratorio ja tuo kuuluu niiden kokeiluihin.
*************************************************************** EX- VAZ 21093 1,5i 51kW Cross over vm1995/2011, GM-ruisku, Euro-S sisustus, korotettu alusta.
BA3 kirjoitti:... Ja Mara bongattu ROOpella Karhulassa liikennevaloissa ja LM huulessa
Peli ei ole rehellistä, kun ajetaan "näkymättömällä" autolla! (=Sanilla) Koita siinä sit morjestella..
Täytyy iLMeisesti pitää siLMät enemmän auki.. ->
Metsänvihreä Volga M24 Pihlajiston Esson valoissa. Onko vähän maailman siistein auto. Toi väri ei tosin ole kaikkein kaunein tuommoiseen isoon autoon mutta kaihoisin katsein muistelin omaa Volgaani ja jatkoin kuorma-autoni suitsemista kohti määränpäätä.
Perjataina Mikkolassa tuli vastaan tummansininen Niva. Nyt niitä näkee jo Porissakin, kaverikin bongannut useita lähiaikoina. Just valittelin, että täällä tosi harvinaista nähdä. Lauantaina Halpa-Hallin parkkiksella beige nappis,jossa siniset nopat. Myöhemmin Itsenäisyydenkadulla tuli vastaan vaalea nappis, jossa pari naishenkilöä kyydissä.
Yogi kirjoitti:Perjataina Mikkolassa tuli vastaan tummansininen Niva. Nyt niitä näkee jo Porissakin, kaverikin bongannut useita lähiaikoina. Just valittelin, että täällä tosi harvinaista nähdä.
eilen bongattu beige niva porissa.taitaa olla joku niva buumi porissa.
kohta tulee yks niva lisää.
aon kirjoitti:Yogin nappis taisi olla tallin pihassa tuossa yhden jälkeen tänään.
robson kirjoitti:eilen bongattu beige niva porissa.taitaa olla joku niva buumi porissa.
kohta tulee yks niva lisää.
Jep, mun auto oli. Poriin tultaessa tuli Kalaholmassa beige Niva muakin vastaan, eli jonkinlainen Nivabuumi tänne on rantautunut. Eräänlainen "superbongaus" muuten tapahtui maanantaina; Isomäen jäähallin / maauimalan parkkiksella oli Volga 31105! Siis se mersukeulamalli. Oli pakko vähän kierrellä ja ottaa kuvia siitä. Väri oli harmaa ja oli luonnollisesti ryssäin kilvissä.
eilen jämsän portin pihas oli niin järkyttynyttä sakkia ladan ympärillä, että eivät kyenneet edes tervehtimään takaisin, kun tultiin omalla pihaan.. ?!