avo lada

Kaikenlaista asiaa Ladan virittämisestä ulkoisesti ja sisäisesti.
Avatar
Lada_Racing
Viestit: 176
Liittynyt: 24.9.2003 11:16
Paikkakunta: Seinäjoki

avo lada

Viesti Kirjoittaja Lada_Racing »

Avatar
mika
Viestit: 173
Liittynyt: 16.3.2004 7:36
Paikkakunta: sievi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja mika »

8) Härski vekotin... 8)
Lujaa Laatua Larva!
Avatar
Stefa
Viestit: 2125
Liittynyt: 28.9.2003 18:32
Paikkakunta: Mäntyharju

Viesti Kirjoittaja Stefa »

Omistaako kukaan foorumilainen avoladaa tai olisi muutoskatsastanut kyseistä laitetta?
Avatar
afrika
Viestit: 139
Liittynyt: 2.10.2003 20:51
Paikkakunta: K-stad/Malax/Vaasa
Viesti:

Viesti Kirjoittaja afrika »

voi hyvä jumala että on nätti..
Avatar
veli alexei
Moderaattori
Viestit: 3292
Liittynyt: 19.11.2003 13:18
Paikkakunta: Sastamala

Viesti Kirjoittaja veli alexei »

Tuo auto seikkailee noissa radalle.com:n kuvissa aika usein. Tänkin vuoden kuvissa taitaa jo vilahdella. Ei ole taittu saada omistajaa vaan huokuteltua kokoontumisiin. Vai? Olis meinaan aikas kiva nähdä tommonen avomalli livenä. :twisted:
Teoria on sitä, että kaikki tiedetään, mutta mikään ei toimi.
Käytäntö on sitä, että kaikki toimii, mutta kukaan ei tiedä miksi.
Meillä teoria ja käytäntö ovat sekoittuneet siten,
että mikään ei toimi ja kukaan ei tiedä miksi.
tekso

Viesti Kirjoittaja tekso »

meillä päin, jos joku tietää niin mänttässä, pyöri muutama vuos takaperin neliövalonen keltanen avolada.. siitä oli takaovet hitsattu kiinni ja tehty muutenkin tosi siististi, ei oo vaan näkynyt vähään aikaan kyseistä autoo. tehoista en oo kuullu muuta kun että aikanaan oli turbo kiinni ja oli pyöriny rahasta paskarinkiä särkänniemen parkkipaikalla. :lol: en tiiä että onko noi sit totta mutta ainakin auto on olemassa ja onhan tollanen tarina ihan hauska.
max40w

Viesti Kirjoittaja max40w »

Joo kyllä toi liekkimaalattu voittaa nää kauheet lego-palikan näköiset :P

Kuva

Kuva

Kuva

Kuva
Avatar
Stefa
Viestit: 2125
Liittynyt: 28.9.2003 18:32
Paikkakunta: Mäntyharju

Viesti Kirjoittaja Stefa »

Toi on kyllä jo ruma.
Avatar
IL02
Viestit: 348
Liittynyt: 25.9.2003 21:16

avolada

Viesti Kirjoittaja IL02 »

Luullakseni toi liekkimaalattu avolada liikkui ainakin viimekesänä Porvoossa. Tai ainakin jonkun ton tyyppisen siellä muutamaan kertaan näin ja kuljettajakin muistaakseni morjensti kun tulin omalla Ladallani vastaan.
Morris Minor -54
VW 1300 -73
MB 200D -83
Isuzu Bighorn 3.1 TD -93
Vespa PX200 -08
Piaggio Fly150 -09
Kawasaki KLR650 -09
Vieraileva Tähti

Viesti Kirjoittaja Vieraileva Tähti »

Jees, Porvoossa pyörin. Miitteihin voisin tulla käymään, jos ei tuu vettä taivaalta ihan mielettömiä määriä. :lol:
Avatar
Stefa
Viestit: 2125
Liittynyt: 28.9.2003 18:32
Paikkakunta: Mäntyharju

Viesti Kirjoittaja Stefa »

Mitäs tuon avoladan rekisteriotteessa lukee, onko esim jonkun aken päätöksen numeroa? Onko tietoa muutoskatsastukseen liittyvistä asioista, kuten korin kestävyyden laskelmat?
Lajitoveri

Viesti Kirjoittaja Lajitoveri »

siin on maininta, että auton rakennetta muutettu AKE:n luvalla (joku numero).
Lujuusmittauksia pitää tehdä ennen katon irrottamista ja sen jälkeen ku katto on revitty pois ja koria on tuettu tarpeeks paljon, jotta nähdään ettei kori oo menny turhan banaaniks. Enemmän infoa saa AKE:n nettisivuilta, luulisin...
Avatar
Stefa
Viestit: 2125
Liittynyt: 28.9.2003 18:32
Paikkakunta: Mäntyharju

Viesti Kirjoittaja Stefa »

Justiinsa tuo aken päätöksen numero olisi kiinnostanut ja hieman tietoa että miten tuota pitäisi mitata että kelpaa konttorille.

Töissä jotkut tehneet peräkärryjä ja venetrailereita kaupallisista malleista kopioimalla mutta paksummasta putkesta ja aina hirveä vääntö konttorilla että kestääkö. Naurettavaa touhua.
Vastaa Viestiin