Entisen "Kokemuksia" -alueen epäaktiiviset viestiketjut on arkistoitu tänne.
Jos sinulla on omaan autoosi liittyvä viestiketju täällä alueella, korjaa otsikko vastaamaan http://ladakerho.fi/ladaboard/viewforum.php?f=50 alueen sääntöjä ja odota tai pyydä että ylläpito siirtää sen oikealle alueelle.
Alueen säännöt
Jos oma viestiketjusi on täällä, korjaa otsikko oikeaan muotoon ja odota että ylläpito siirtää sen oikealle alueelle.
Otsikoi muotoon: TEHTAAN MALLINUMERO - VUOSIMALLI - VAPAAEHTOINEN NIMI - VAPAAMUOTOINEN AUTON TILA (PROJEKTI/KÄYTTIS/YMS.)
Tuomas kirjoitti:Millä olet maalannut nuo paikatut kohdat pohjasta? Näyttää mustalta Miranolilta
On vaan pientä peltihommaa itselläkin tiedossa..
Se on ihan perus tiikerimassaa, jota oon ohentanu vielä öljyllä , alla on vielä ruosteenestomaalia. Jos oikeen pohjan höyrypesee jne. viimesenpäälle, niin ei tosiaan kannata alkaa tommosia massoja sinne sotkee vaan, esim. 2k epoksipohja ja päälle 2k epoksipinta ja vielä tän päälle "röpömassaa" jos haluaa. mut mullakin tulee vähä kiire ton auton kans ja eipä tommosiin hommiin ole vielä ainakaa tällähetkellä mahollisuutta. Hommia kun tehdään taivasalla.
Sinnehän nyt voi laittaa tommosis pikkupaikkauksissa vaikka autoferrexiä. Cooleri tulee ensviikolla ja ovet pitäs kans tehä ensviikon aikana, että sais auton nippuun. Aikani kuluksi otin rummut irti ja maalasin ne sovittelin myös tulevia vanteheita. Piti pistää viel tommoset tuuninki parkit kiinni, ku loju ylimääräsenä pöydällä, jos niillä sitte sais vaikka naista tai jotai... Ylimääräset xenonitki pitäs sovittaa, äskö vähä kattelin, mut ei saa ihan bolt-on periaatteella.
Ei mulla vielä tos xenoneita ole, katoin vaa eilen vähä että kuinka noihin saa asennettua, ku on nii umpioitten takana ahasta. Pitänee laittaa ne kiinni ku kerkiää, niissäkin kyl on pitkillä vaa xenonit ja lyhkäsillä luutavastikin h1:set
Edit: tuli tossa vielä otettua syyläri pois, näytti olevan kaikenlisäksi rikki, ihmettelinki joskus että mistä tihkuu. Menee samalla vaihtoon, nurkalla onneksi toinen. Flekti lähtee kans pois että saa vähä tilaa taaksepäin ja tilalle tulee sähkömalli.
No nyt istuu cooleri kun nenäpäähän, on ku tehty larpaa , tein myös jonkinmoset kiinnikkeet. Seuraavaks uudet ahtoputket rosterista ja katotaan sitte lissää.
nätisti istuu
meinasitko syylärin vielä mahduttaa tohon väliin??
eikös se kuuleri olisi sopinut vielä ulommaskin? tosin eihän sillä väliä jos sopii tuohon.
21013 1500 16vTIC projekti
21013 2300 16vTIC projekti
START kirjoitti:nätisti istuu
meinasitko syylärin vielä mahduttaa tohon väliin??
eikös se kuuleri olisi sopinut vielä ulommaskin? tosin eihän sillä väliä jos sopii tuohon.
Kokeilin istuttaa syyläriä tohon normipaikalle, menee niinku aivan justiin