



Eli -79 1300 rally, ajettu rallia 1-ryhmässä 80-luvulla ja 90-luvun alussa Tampereen suunnalla ja kuulemma saavutettu jopa joitakin luokkavoittoja, sitten siirtynyt autosuunnistukseen ja vuodesta -95 seissyt ladossa.
Sitä mitä tästä sutten tehdään ei ole ihan tarkkaa tietoa, mutta joku 70-luvun ralli-replika on pyörinyt mielessä, jolla vois sitten käydä radalla pyörimässä omaksi iloksi (ja muiden suruksi)
Jos vanhan polven Lada-miehet (ja naiset) tunnistaa rekisterinumeron ja muistaa jotakin autoon liittyvää ralliuralta niin tähän ketjuun saa kirjoittaa, kiitos jo etukäteen.

"Suurin osa kalustosta on ulkotiloissa olosuhteiden pakosta, mutta se lohduttaa vähän kun kalusto huononee kuitenkin hitaammin kuin prässissä" (tai tuningissa)