pissapojan moottori

Sekalaiset Ladailuun ja laajemmin autoiluun liittyvät asiat. Keskustelua katsastuksesta, työkaluista, varaosista, maahantuonnista yms.
veikko

pissapojan moottori

Viesti Kirjoittaja veikko »

olisiko kellään ylimääräistä tai tietoa mistä saisi lada 1200l -78 pesurin moottorin ,katselin tuolta motonetista mutta ei tärpänyt
tai sit vaikka koko säliö moottorineen .toimivia tietysti. :)
Verronen
Lada kerhon jäsen
Viestit: 167
Liittynyt: 20.2.2011 21:20
Paikkakunta: Oulu

Re: pissapojan moottori

Viesti Kirjoittaja Verronen »

Jos ei tarvi olla alkuperäinen niin mm. Biltema myy säiliötä pumppuineen ja johdotuksineen 9,90e. Tokikaan tästä ei tarvitse käyttää kuin pumppu ja säiliö ja liittää vanhoihin letkuihin ja johtoihin. Mahtuu helposti samalle paikalle.
4X4 -08
1200L -86
2107 1700i -96 "VFTS"
Avatar
wileeni
Viestit: 534
Liittynyt: 3.1.2008 17:25

Re: pissapojan moottori

Viesti Kirjoittaja wileeni »

Tuossa Bilteman kahentoista egen himmelissä on vain turhan pieni säiliö. Ja saahan sieltä pelkän (moottori)pumpun erikseenkin kympillä.
j.o.n.i.

Re: pissapojan moottori

Viesti Kirjoittaja j.o.n.i. »

Käyttäjältä toktornivako kannataa kysellä. Saa uusia osia.
Ja eikös Tampereella ole Manse-Motors, jonka kautta saa myös osia Latuskoihin?
Ja Ivalossakin oli joku paikka, mutta se on salainen... :roll:
AUDISONni

Re: pissapojan moottori

Viesti Kirjoittaja AUDISONni »

Mie voin seuraavan kerran kun käyn viipurissa katsoa jos löytyisi ja montako ruplaa kustantaa orginaali osa. Aika paljon löytyy orkkis osia ja tuuninkia kaikenlaisiin latukoihin ja muihin itä-autoihin... :)
Vastaa Viestiin