Chevrolet Nivoja Suomessa?

Sekalaiset Ladailuun ja laajemmin autoiluun liittyvät asiat. Keskustelua katsastuksesta, työkaluista, varaosista, maahantuonnista yms.
Avatar
Lada-Jussi
Viestit: 10249
Liittynyt: 24.9.2003 17:48
Paikkakunta: Janakkala

Re: Chevrolet Nivoja Suomessa?

Viesti Kirjoittaja Lada-Jussi »

ei kai toi Chevy Niva ole kuin uudella korilla varustettu vanha, eli käytännössä ominaisuudet voi huonontua mittojen takia, mutta ei ne kai paljon ole parantunutkaan, mutta on modernin näköinen. vaihtoehtona oli joskus GM:n 1,8 moottori, mutta jäiköhän se siinä vaiheessa kun lama iski jenkkilän autoteollisuuteen ja nyt on vaan se Nivan 1,7i
Kuva "Suurin osa kalustosta on ulkotiloissa olosuhteiden pakosta, mutta se lohduttaa vähän kun kalusto huononee kuitenkin hitaammin kuin prässissä" (tai tuningissa)
t tulppu
Viestit: 4042
Liittynyt: 16.1.2013 7:58

Re: Chevrolet Nivoja Suomessa?

Viesti Kirjoittaja t tulppu »

Moi.
2004 tuli chevy kuvaan ooppelin moottori. Joka ei ole ollut suosittu laadullisten ongelmien takia.
Joku 2010 tuli ratti ooppelista..
Muu kaikki systeemi suunnilleen nivan teknikkaa.. Tavaran toimittajani joutunut tuomaan chevy kuvan
Etunapoja 2009 vakio kuvaan kun eräs teltta auto ei ole osia saanut toimitettua. Jos uusiin nivoihin etu
Napoja tarvii niin kantsii

Koodi: Valitse kaikki

laskea
boorit.
keväällä 2012 tuli istuttua Pietarissa uudessa chevyssa. Totesin vaimolle että tämmöisen minä haluun.
Saa nähdä mikä vuosi kymm
en meillä sellainen on. Kännykällä persiistä kirjoitella...sanat mitä sattuu..tana.
t tulppu
Viestit: 4042
Liittynyt: 16.1.2013 7:58

Re: Chevrolet Nivoja Suomessa?

Viesti Kirjoittaja t tulppu »

Ja edelleenkin meidän perhe on ostamassa Chevy nivaa. Jos vain kaikki loksahtaa kohdalle. Niin sanottu raha ja tavara.. Entisestä Nivasta sais ehkä puolet rahasta ja 110 sais jokusen satasen. Ja..ja.. Ainut chevy niva Suomessa jonka olen nähnyt on maaliskuu 2010. Ja se kerkesi mennä ennen kuin kerkesi tehdä edes tarjousta.
JohnDoe
Viestit: 1470
Liittynyt: 10.9.2011 8:41

Re: Chevrolet Nivoja Suomessa?

Viesti Kirjoittaja JohnDoe »

Niva on itseänikin eräällä tavalla kiinnostanut ja kiinnostaa edelleen. Jos Chevy Niva olisi saatavilla, niin se kyllä tulisi ostettua viipymättä, Nivan koeteltu tekniikka modernimmassa korissa.
Lada 117 STW 1,4 16v 2009
Lada 112 HB 1,6 16v 2005
Eurosamara 1,5 Gli -98
Saab 900i -90
Saab 9-3 2.0t -02 & 1.8t -04
VW Transporter Syncro -97
VW Passat V6 Syncro -98
VW 1300 -73
4 x Talbot: 3 x 1510 & 1 x Solara
Chrysler 1508 GT
Vastaa Viestiin