Sivu 1/3
Tuunaatko; itseäsi
Lähetetty: 3.2.2006 14:29
Kirjoittaja ladamaster
... ajattelin lähteä Finlandia hiihtoon
Lähetetty: 3.2.2006 14:35
Kirjoittaja noose01
Ei löydy sopivaa vaihtoehtoa joten vastaan "silloin kun huvittaa"
Lähetetty: 3.2.2006 14:37
Kirjoittaja afrika
säännöllisesti yritän tuunata itseeni solmuun.
Lähetetty: 3.2.2006 14:51
Kirjoittaja Lahna
Kuntosalilla tulee joka arki-aamu käytyä. Lähtee päivä mukavasti käyntiin.
Lähetetty: 3.2.2006 14:54
Kirjoittaja RussianTUNER
Koulussa pari kertaa viikossa tulee liikuttua, muuten ei pahemmin ellen käy kävellen tossa mummulassa muutaman sadan metrin päässä. Eli periaatteessa vain koulussa.

Lähetetty: 3.2.2006 15:09
Kirjoittaja kapa
Kyllähän sitä yritys on ettei ainakaan huonompaan suuntaan mennä, eli tuunataan mutta vaihtelevalla innolla.
Lähetetty: 3.2.2006 15:46
Kirjoittaja 'aatee'
periaattes koulus vaa mut kyl tulee leukoi vedettyy jne..
Lähetetty: 3.2.2006 16:11
Kirjoittaja mickey-69
Lähetetty: 3.2.2006 16:22
Kirjoittaja nivailija
Urheilua monesti useita kertoja viikossa. Hieman vaihtelee, eli silloin kun huvittaa.

Lähetetty: 3.2.2006 16:48
Kirjoittaja lada 2104
4 kertaa viikossa tulee käytyä hiihtämässä. tänä talvena jo 250 km takana, mut ois enemmänkin mutta kun oli tossa joulun alla myyrä kuume

Lähetetty: 3.2.2006 17:19
Kirjoittaja Jaakkima
Koira pitää lenkittää kaksi kertaa päivässä, eli pakolla tulee itseään tuunattua.
Lähetetty: 3.2.2006 17:23
Kirjoittaja Lada-Jussi
liikunta on ihmiskunnan vihollinen numero yksi, se voi pidentää ihmisten elinikää joka aiheuttaa suuren eläkepommin, toisaalta urheiluvammat aiheuttaa yhteiskunnalle suuret laskut.
itse olen sen verran urheillut viime päivinä, että tänään ja eilen tein lumitöitä, kyllä siinäkin tulee hiki ja hengästyy, kun oikein vauhdilla tekee. hyötyliikunta kunniaan, ei täs ole aikaa huvikseen lähteä tonne pihalle juoksentelemaan tai salille pusertamaan.
Lähetetty: 3.2.2006 17:33
Kirjoittaja Kerkko
Kyllä jääkaapin ja sohvan väliä tulee ravattua

Lähetetty: 3.2.2006 17:47
Kirjoittaja BA3
Lada-Jussi kirjoitti:liikunta on ihmiskunnan vihollinen numero yksi, se voi pidentää ihmisten elinikää joka aiheuttaa suuren eläkepommin, toisaalta urheiluvammat aiheuttaa yhteiskunnalle suuret laskut.
itse olen sen verran urheillut viime päivinä, että tänään ja eilen tein lumitöitä, kyllä siinäkin tulee hiki ja hengästyy, kun oikein vauhdilla tekee. hyötyliikunta kunniaan, ei täs ole aikaa huvikseen lähteä tonne pihalle juoksentelemaan tai salille pusertamaan.
Yhdyn täysin edelliseen puhujaan

(Vain kuvainnollisesti)
Lähetetty: 3.2.2006 17:52
Kirjoittaja RTJN65
Joka arki aamu klo 5,30 ulos 2 km lenkille. Satoi tai paistoi, oli talvi tai kesä, kevät tai syksy. Osku ladaosien vahti huolehtii suunnasta ja joskus myös vauhdista.
Muuten on ollut aika saamatonta... Ladamasterin kera carting ajoissa on tullut ihan hiki

.