Sivu 1/2

Teboil-notkuminen

Lähetetty: 15.2.2008 19:32
Kirjoittaja Nonnis
Onko teillä tapana notkua Teboililla?

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 15.2.2008 19:44
Kirjoittaja pressa
Joskus 90-luvulla tuli käytyä useasti jalasjärven tb:lla

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 15.2.2008 19:51
Kirjoittaja jaasu
sillon tälön :lol:

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 15.2.2008 20:33
Kirjoittaja Teemu Kankaanpää
Simpeleen Teboil on kaiken A&O. 8)

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 15.2.2008 20:43
Kirjoittaja Jokke
Menovettä tulee väliin ostettua ohi mennessä. Ja sinistä smarttia maxi aski. Saa tämmönen köyhä paperimies liiton kautta alennusta polttoaineesta kyseisellä asemalla.

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 15.2.2008 21:40
Kirjoittaja lada-juntti
Monasti tulee katseella seurattua Teboil Rengonhovia kun olen suorittamassa juhlallista ohiajoa kuskatessani nuorta ja lupaavaa hyötyajoneuvo-asentaja kaartia ammattikoululta kotiin.
Kenties jonakin päivänä jossain kaukaisessa tulevaisuudessa Ladan ( 110) keula kääntyy tuon rekkamaailman mekan parkkipaikalle..

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 15.2.2008 21:52
Kirjoittaja Lada-Jussi
harvemmin enää nykyään, 90-luvun puolessa välissä notkuin joskus, kun auto oli huollossa tai renkaita laitettiin vanteille huoltohallin puolella Riihimäen Sakonkadun Teboililla. ei kovin juhlava paikka istuskella.

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 15.2.2008 23:28
Kirjoittaja samarai
Joulupäivän iltana olin notkumassa Pakilan TB:llä. Tuli vähän yllättäen matka Helsinkiin ja verestettiin yhden kaverin kanssa vanhoja muistoja kahvittelemalla siellä.

Lähetetty: 16.2.2008 1:05
Kirjoittaja Jusu
Jämsän Teboilin baari on aika pikkuinen paikka joten sen puoleen siellä ei tule juuri notkuttua ja oman kotteron tankkaan jostain missä on halvempaa. Teboilin dieselpisteelle sen sijaan notkahdan töissä päivittäin kun firman polttoainekortit on Teboilille. Lisäksi firman pihassa notkuu kaksi Teboilin väreissä olevaa säiliöautoa.

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 16.2.2008 2:12
Kirjoittaja pikku-akka
Mä notkun vaan nestelä tarvisko silekin avata oma topiki kun se on anoa missä 8 vuotias syödä mahan täyteen lasten aterian hinnala
isi sammu jo päsin koneelle

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 16.2.2008 5:52
Kirjoittaja Nonnis
Niin, itsekään en notku Teboililla sellaisen puutteessa, Neste Ikaalinen ja Parkanon Mäntypirtti ovat ainoita paikkoja joissa tulee "notkuttua", maksimissaan kuitenkin 45 min kerralla.

Isoimmilla Teboileilla on myös AKT:n infopisteet eli hyllykkö josta löytyy muun muassa työehtosopimusmateriaalia, lisäksi näiltä asemilta on saanut AKT:n kortin esittämällä saman alennuksen kuin rahtarit-kortilla, siis -10% sapuiskoista.

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 16.2.2008 5:59
Kirjoittaja sinihelmi
täällä järvenpäässä teboili on vanhastaan tunnettu turina paikka.jo aamusta istuu vakiporukka turisemassa.itse käy syömässä nakkipiiraan joka on taivaallisen hyvää.eikös muuten teboilin kyltissä lue ljukoil.vai mites sekirjoitettiikaan

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 16.2.2008 6:21
Kirjoittaja Nonnis
Ihan Lukoil vaan.

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 16.2.2008 10:38
Kirjoittaja Yogi
Teboililla tankkaan melkein aina, kun tässä kodin lähellä on useampi kätevä TB/LUK- kylmäasema. Menivät muuttamaan lähi-JETin Teboiliksi, mutta se oli mun mielestä vain hyvä asia! Joskus, nykyään tosi harvoin, tulee kahviteltua Teboililla (täällä sen yhteydessä on vielä huoltohallikin, jossa saa odottaessa esim. pyöränkulmien säädöt ja taitaa rengastyötkin onnistua, koska TB myy renkaita). Essolla tuli notkuttua paljon takavuosina, mutta menivät perhanat purkamaan koko rakennuksen. Sit ei jaksanut enää käydä noissa "ylikliineillä" Nesteen ja Shellin asemilla. Nykyään kun viikkoillat istuu tallilla tekemässä autoon jotain, keittelee mielummin loppuillasta kotona kahvit kuin käy missään. Ellei sitten tuu jo talleilla hörpättyä.

Re: Teboil-notkuminen

Lähetetty: 16.2.2008 19:20
Kirjoittaja 4stroke
alavuden TB:llä saa myös perinteistä AUTO huoltoa. on muuten vanha luhtasaaren autoliike jossa myytin ladoja uutena..ja paljon.