Sivu 1/1

Mistä autosta bonusta.

Lähetetty: 9.1.2009 18:25
Kirjoittaja Lada Scandinavia
Viikonvaihde kysymys, mistä henkilöauto merkistä saa bonusta?
Kyseisestä merkistä löytyy myös mallit, yksilö ja kauppa.

Re: Mistä autosta bonusta.

Lähetetty: 9.1.2009 19:39
Kirjoittaja Lada-Jussi
ihan mistä tahansa autosta joka on s-ryhmän autokaupassa myytävänä. Automaalta sais bonusta Peugeotista ja Fordista (taas yksi syy lisää fokuksen hankintaan), yhtä vanhaa 240 volvoa kattelin nettiautossa, kun siinä oli että s-bonusta tulee, tais olla jossain automaan liikkeessä myynnissä.

Re: Mistä autosta bonusta.

Lähetetty: 9.1.2009 21:54
Kirjoittaja Pavlovits
ja vakuutusyhtiöltä lisää

Re: Mistä autosta bonusta.

Lähetetty: 10.1.2009 11:23
Kirjoittaja Lada Scandinavia
Oletteko kuulleet Italialaisesta Lancia merkkisestä autosta, tarkoitin Lancia Prismaa :D siitä saa aina bonusta.

Re: Mistä autosta bonusta.

Lähetetty: 10.1.2009 12:10
Kirjoittaja Lada-Jussi
no sähän vitsin murjaisit, ehkä tää olis voinut olla huumoriosastolla... ei taida vanhoja prismoja löytyä enää automaan vaihtoautohalleistakaan, eikös ne ollut jo melko halpoja pelejä tossa 10 vuotta sitten, jos ei sit ollu joku 4x4 intekraale versiooni

Re: Mistä autosta bonusta.

Lähetetty: 15.1.2009 21:06
Kirjoittaja rotsi4
Onhan noita autobonuksia muistaakseni jotenkin rajoitettu, kun ostat 20000 euron auton niin saat bonusta muutaman tuhannen euron verran, olikohan saman verran kuin 1700 euron ruokakassista.
Jostain sivummalla olevasta liikkeestä tai yksityiseltä voi saada vastaavan käytetyn auton halvemmalla, mutta siitä hinnasta aletaan vasta tinkaamaan. Toisaalta voi saada pommin käteensä helpommin.