Sivu 1/1

Moottorin vaihto

Lähetetty: 30.3.2010 18:08
Kirjoittaja curry65
Onko paikalla ketään joka osaa/tekee maksua vastaan moottorinvaihdon Nivaan. Siihen tulisi Fiatin 1600TC-moottori
joka sinänsä taitaa käydä hyvin paikoilleen. Ainahan näissä kuitenkin on väsäämistä. Kone on muistaakseni Regatasta ja on alun perin 1-pisteruiskulla. Haluaisin itselleni projektin toetuttaa ruiskuna niin olisi ehkä kulutuslukemat siedettävämmät.
Jos jollain on halua projektiin tai tiedätte hyvän pajan laittakaa ihmeessä viestiä tai puhelinkin käy.
Tero Korpisalo tero.korpisalo@luukku.com 0400-815799

Re: Moottorin vaihto

Lähetetty: 30.3.2010 18:10
Kirjoittaja jta
Kannattaa kertoa myöskin paikkakunta jotta tiedetään missä päin apua tarvitseva on. Helpompi tekijöidenkin sitten ilmoittautua.

Re: Moottorin vaihto

Lähetetty: 30.3.2010 18:17
Kirjoittaja curry65
Jep. Sri. Asun itse pk-seudulla mutta pieni välimatka ei haittaa.

Re: Moottorin vaihto

Lähetetty: 30.3.2010 19:38
Kirjoittaja iigorr
mikäs idea on laittaa 1,6tc kone ku ladan oma 1,7 sopis miltei suoraan?

kyllähän tuon operaation tekeminen kiinnostaa.tarkotus ois tehdä tyylillä että ajat auton tallille -->uus tekniikka kiinni ja sitten ajat pois? :D

ladan koneella voisin laskeakki sulle tarjouksen. ja vanha kone kelpaa myös itelle :D

Re: Moottorin vaihto

Lähetetty: 31.3.2010 14:14
Kirjoittaja curry65
Mopi

Mikä sulla olis tarjous "avaimet käteen" periaatteella, jos laittaa vaikka sen Ladan 1.7l -koneen ja saat ton oikeasti vähän ajetun 1.6l:n vaihdossa?

Tero Korpisalo 0400-815799
terokorpisalo@gmail.com
tero.korpisalo@luukku.com