Nastarenkaat

Entisen "Kokemuksia" -alueen epäaktiiviset viestiketjut on arkistoitu tänne.

Jos sinulla on omaan autoosi liittyvä viestiketju täällä alueella, korjaa otsikko vastaamaan http://ladakerho.fi/ladaboard/viewforum.php?f=50 alueen sääntöjä ja odota tai pyydä että ylläpito siirtää sen oikealle alueelle.
Alueen säännöt
Jos oma viestiketjusi on täällä, korjaa otsikko oikeaan muotoon ja odota että ylläpito siirtää sen oikealle alueelle.

Otsikoi muotoon: TEHTAAN MALLINUMERO - VUOSIMALLI - VAPAAEHTOINEN NIMI - VAPAAMUOTOINEN AUTON TILA (PROJEKTI/KÄYTTIS/YMS.)
Avatar
XXX
Viestit: 126
Liittynyt: 2.10.2003 7:54

Nastarenkaat

Viesti Kirjoittaja XXX »

Eilen vaihdoin nastarenkaat alle. Illalla satoikin jo ensilumi ja tänään oli aamulla mukava ajella, kun on jo vähän liukastakin.
ВАЗ-21053 Жигули
Avatar
LamaAjanElvis
Viestit: 561
Liittynyt: 10.5.2004 21:24

Viesti Kirjoittaja LamaAjanElvis »

joo eilen heitti lunta täälläkin. kävin illalla tankkaamassa ja kyllä meni melkosta luikkaria. oli tosin vähän liiankin liukasta kun pintakaasulla jo meni pitkiä matkoja kahva edellä. onneks sentään mulla vetää kaikkea asfalttia liukkaammalla aina kummallakin takapyörällä eli kiinni ei helposti jää vaikka melkein kokoajan tyhjää nyhtääkin. tavallinenkin ajo onnistuu kun vaan niin tosi hitaasti maalttaa kiihdyttää. aijon kuitenkin jotain painoja konttiin laittaa niin ei tientukoks tartte aina kiihdyttäessä jäädä.
"I can speak for every guy in this room here tonight. Guys, if you could blow yourselves, ladies, you'd be in this room alone right now. Watching an empty stage." -Bill Hicks
Avatar
Lada-Jussi
Viestit: 10246
Liittynyt: 24.9.2003 17:48
Paikkakunta: Janakkala

Viesti Kirjoittaja Lada-Jussi »

mä en kyllä enää vaihda renkaita, hirveitä lihaskipuja tuli jo siitä rehkimisestä kun otin Combin raadosta hyvät talvirenkaat pois ja vaihdoin huonommat tilalle. Tänään sai olla ihan invaliidina :cry:

urheilu ei kannata :roll: :wink:
Kuva "Suurin osa kalustosta on ulkotiloissa olosuhteiden pakosta, mutta se lohduttaa vähän kun kalusto huononee kuitenkin hitaammin kuin prässissä" (tai tuningissa)
Avatar
veli alexei
Moderaattori
Viestit: 3292
Liittynyt: 19.11.2003 13:18
Paikkakunta: Sastamala

Viesti Kirjoittaja veli alexei »

Se on kunto päässy rappeutuun A4:a siirrellessä. ;)
Teoria on sitä, että kaikki tiedetään, mutta mikään ei toimi.
Käytäntö on sitä, että kaikki toimii, mutta kukaan ei tiedä miksi.
Meillä teoria ja käytäntö ovat sekoittuneet siten,
että mikään ei toimi ja kukaan ei tiedä miksi.
R-J
Viestit: 1691
Liittynyt: 24.7.2004 3:44
Paikkakunta: Näläkämoan peäkaupunki

Viesti Kirjoittaja R-J »

Näin käy nykyään monelle.
R-J
Voihan vee, Sussulla on Pösö... (onneksi ilmastoitu)
Avatar
lada 1200s
Viestit: 647
Liittynyt: 10.3.2004 11:34
Paikkakunta: Urjala

Viesti Kirjoittaja lada 1200s »

Lada-Jussi kirjoitti:mä en kyllä enää vaihda renkaita, hirveitä lihaskipuja tuli jo siitä rehkimisestä kun otin Combin raadosta hyvät talvirenkaat pois ja vaihdoin huonommat tilalle. Tänään sai olla ihan invaliidina :cry:

urheilu ei kannata :roll: :wink:
Minä vaihdoin talvirenkaat ensin toisille vanteille, tasapainotin ja ruuvasin
alle eikä tullut edes hiki. :P
R-J
Viestit: 1691
Liittynyt: 24.7.2004 3:44
Paikkakunta: Näläkämoan peäkaupunki

Viesti Kirjoittaja R-J »

Mullekaan ei renkaita vaihtaessa ole koskaan tullut hiki. Ainakaan silloin, kun oon vaihdattanu ne huoltsikalla... :? :lol:
R-J
Voihan vee, Sussulla on Pösö... (onneksi ilmastoitu)
Avatar
nivailija
Viestit: 1047
Liittynyt: 26.3.2004 16:44
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja nivailija »

lada 1200s kirjoitti:
Lada-Jussi kirjoitti:mä en kyllä enää vaihda renkaita, hirveitä lihaskipuja tuli jo siitä rehkimisestä kun otin Combin raadosta hyvät talvirenkaat pois ja vaihdoin huonommat tilalle. Tänään sai olla ihan invaliidina :cry:

urheilu ei kannata :roll: :wink:
Minä vaihdoin talvirenkaat ensin toisille vanteille, tasapainotin ja ruuvasin
alle eikä tullut edes hiki. :P
Onko sulla oma renkaiden tasapainotus laite? :shock: Mä vaihdoin nappikseen talvikiekot, vaikka sillä ei edes ajella talvella. Lähinnä pihassa siirtymäajoa, mutta helpommin se talvikiekoilla liikkuu sielläkin kuin kesärenkailla. Ne talvikiekot ovat kyllä todella surkeat.
Lada on valmis lähtöön silloin kuin sinäkin ja lähtee aina kuin palmun alta.
Vastaa Viestiin