THI-900 kirjoitti:Samalla stopilla Samara sai vähän lisää lasinpesunestettä. ABC muuten myy varmasti etanolipohjaista lasinpesunestettä Suomen halvimmalla hinnalla!
<offtopic>Kyseinen litku voi olla Suomen halvinta mutta haisee kyllä niin pahalta ettei sitä viiti käyttää. Mobiliaviikonloppuna erehdyin laittamaan lampunpesureille moista litkua ni päänsärky oli kova kun Poloneesi ampuu puolet lampunpesuvedestä sisäilmanottotorveen </offtopic>
Bongasin mattamustan puskurittoman 1200 L:n parkissa 2 km Järvenpään ABC:stä. Olin bongaushetkellä hieman eksyksissä joten tarkemmasta sijainnista ei niin tietoa
Noin 400 km tien päällä ja vastaan ei tullut yhtään Ladaa, tälläistä nyky Suomessa. Yhden Samaran näin parkissa jonkun talon pihassa jossain ties missä etelä-pohjanmaalla ja yhden mattamustan nappiksen myös jossain siellä lumikinokseen osin hautautuneena.
jep ei huomattu.
ja kaipolan liittymässä seisoskeltiin hetken aikaa. laturin hihnalle tuli tunnit täyteen, joku varmaan fiksuna neuvoisi että se kannattaisi vaihtaa ennenkö menee poikki no ei siinä kun sieväseltä uutta ja matka jatku
21013 1500 16vTIC projekti
21013 2300 16vTIC projekti
Jaakkima kirjoitti:Autoon tutustuttu jo joskus Mobiliassa ja uudestaan ja kunnolla viime keväänä Lahden Classic Motorshow:ssa, lehti ostettu ja pikaisesti vilkuiltu, mutta kunnolla lukematta. Voisin skannata tuon, kun kerkiän ja saan työhuoneeseen raivattua tilaa että pääsee skanneriin käsiksi.
mä pistän vielä paremmax, lehti ostettu ja luettu, autoon tutustuttu mobiliassa, farmilla ja classic motor showssa, josta ajoin auton sunnuntaina kotiinsa, sellasella aarteella saa ajaa ihan paksat housussa, ettei tule mitään jälkiä tai kulumaa minnekään
"Suurin osa kalustosta on ulkotiloissa olosuhteiden pakosta, mutta se lohduttaa vähän kun kalusto huononee kuitenkin hitaammin kuin prässissä" (tai tuningissa)
Bongattu kunnon lintta 2107 (1600?) kirjaston pihalla Hirvikoskella aamusta. Neljää eri väriä äkkiseltään laskettuna, beigeä, mustaa, harmaata ja ruskeaa (saattoi olla myös ruostetta?) Rek. EBS-xxx tai jotain sellaista. En joutanut jututtamaan, tunnustaako kukaan?
Tänään tuli n. 14.30 Yöjärvellä kuruntietä trailerilla vastaan ihan siistin oloinen valkoinen nappis. Koitin morjestella mutta eipä tervehdykseen vastattu.
Lada1500SL kirjoitti:Tänään tuli n. 14.30 Yöjärvellä kuruntietä trailerilla vastaan ihan siistin oloinen valkoinen nappis. Koitin morjestella mutta eipä tervehdykseen vastattu.
varmaan sama tapaus noin reilu tunti aikaisemmin Tervakoski-Riihimäki välillä pohjoiseen päin meni pick-up ja perässä trailerilla siistihkö valkoinen nappis, huomiovalot oli nokalla
"Suurin osa kalustosta on ulkotiloissa olosuhteiden pakosta, mutta se lohduttaa vähän kun kalusto huononee kuitenkin hitaammin kuin prässissä" (tai tuningissa)
Hieman keulakolaroitu ruiskusarana on ollut Jumalniemen risteyksessä jo useamman päivän. Ilmeisesti saranan omistajia ei näytä kiinnostavan romunsa kohtalo pätkääkään
- Joka kerta kun liikenteessä näkee etuvetoisen Ladan, niin v*tuttaa ainakin tunnin.
päivän saldo
valkoinen fso polonez bilteman pihassa kello14 aikaa takalasissa kerhon 10-vuotistarra, lähti just kun ite tulin.
punanen samara puolitunia myöhemmin helsinki-turku suuntaa menossa motarilla, ja myöhemmin koskin keskustassa pari kanttista
Joen kaanniissa kaapunkissa (Joensuu) Hartikaisen pihalla ol railerilla jonniin sortin ralli-Lata. Sinivalakonen VFTS korisarjalla. Onhan ne huomenna ne Abloy SM-itärallit tai jottii...
Suap nähä, jos lähtis vaikka ihmettelemmään, ku ite ajellaan vasta sunnuntaina..
Ihe ku tekköö, ni suap just semmosen ku sattuu tulemmaan!