Elikä ajattelin tähän kirjoitella vähän ylös mitä pitää tehdä ja mitä tulee maksamaan lada samara jonka sain ilmaiseksi. Aihio näyttää aika hyvältä,ladaan on vaihdettu koko kytkinpaketti kesäkuun alussa ja myös katsastus on silloin hoidettu.Samara olikin sen jälkeen seissyt paikallaan käyttämättömänä mistä johtuen käsijarru oli jumiutunut,no eikun lekaa takavanteisiin ja se ongelma ratkesi sillä.

Seuraava ongelma oli hajonnut starttimoottori,romikset pyysi 50e ja motonet uudesta 69e eli uusi tuli ostettua ja näin alkoi samaraan muodustua hintaa.

Tänään tuli sitten tehtyä täysi huolto eli vaihtoon meni tulpat,suodattimet,öljyt,bensaletkut,venttiilikopan tiiviste sekä jäähdyttimen flektin anturi. Samaran mukana tuli uudet tulpat,uudet jarrupalat ja hihna eli niistä ei kuluja tullut,muihin huolto-osiin meni noin 30e.No nyt auto käy ja kukkuu nätisti

mutta yksi vika vielä ilmaantui,eli pakoputki on keskikohdalta uusimisen tarpeessa,seuraavaksi olisi tarkoitus katsoa mitä tuolle ulkonäölle saisi tehtyä,aiheesta lisää kun projekti edistyy.
http://fi.msnusers.com/lada/lada5dsamar ... ?Page=Last
FIAT Stilo 115 JTD, VW LT -83.