ladan myynti arviota kehiin?

Etuvetoiset Ladat: Samara, 110 ja 117/119 eli Kalina ja muut uudet Ladat.
Vastaa Viestiin
seppolada

ladan myynti arviota kehiin?

Viesti Kirjoittaja seppolada »

Mitäs luulette paljonko sais tälläisesta ladasta.
Lada samara 1500 95 I (ruisku).
Seuraavaa remonttia tehty. Katsastettu kesäkuussa 09, uusi laturi ja uusi Bossin akku vaihdettu helmikuu 09, startti roi osan vaihdokki toukokuu 09, virtalukko (deltan alkuperäis osa) kokopaketti vaihdettu 29.6-09,2kpl 175x13 kesärengasta ( ei pinnotettuja) ja uutta ajettu alle 1000km, 2kpl yhden kesän rengasta ja talvirenkaat 4kpl yhden talven, vetokoukku, oljyt vaidettu 1viikko sitten, taakse laitettu 1kk sitten jarrukengät ,korjaussarja , jarrusylinterit ja jarru putket. etten laitettu jarruletkut ja nivelen suojakumet ajettu satakahdeksasntuhatta ja löytyy deltan takuu huoltoa kirjoissa 60000km asti. Korissa oik ovessa lommo ja maali kulunutta mutta ok kunnossa. Auton pohja suojattu ja erittäin hyvässä kunnossa samoin helmat erittäinhyvässä kunnossa.Vaihdelaatikko vaihdettu ja ostettu huolettu laatikko noin 2v sitten ja öljyt vaihdettu sinne ja toimii erittäin varmasti (5 vaihdetta).

Vikaa kuskin ovilukko ei mene avaimella kiinni (oven vipu sisältä ei pysy tupesta kiinni), ovet maalattu ja alle laitettu minarollia kun aloivat ruostua.


Paljonko jos nyt möis olisi noin hinta pyyntö, heitto arviota kehiin ei mitään tarkkaa?.
Itse voisin pyytää 400€:a, onko liikaa?. Remonttia on tehjty ainakin 1000€lla. :lol:
Avatar
PöyhöinKuusaalt
Viestit: 7252
Liittynyt: 12.3.2007 0:05
Paikkakunta: MarkankyläKuusaa (KouvostoLiitto), KännykkätieKanervala

Re: ladan myynti arviota kehiin?

Viesti Kirjoittaja PöyhöinKuusaalt »

Tämähän on RahaTekninen kysymys, joten sopinee tämän otsakkeen alle.

Laittele se hinta joka tulee ensimmäisenä mieleen. Tai käy jossain NettiAutossa tai muualla katselemassa noiden pyyntihintoja.

Täältä kun kyselet niin tulee varmaan melkolailla monenlaista heittoa. Joku arvostaa Samaraa ja toinen taas ei. MustaTuntuu -hintoja tämä vanhojen romujen kauppa vaatii. Rohkeita pyyntihintoja ja neuvottelutaitoa. Tai sitten vain yksi tiukkishinta ja odottelemaan ostohalukkaita.

Onnea kaupoille.
Ottaa pataan kun Lataan
Mis Min Lapain?
Avatar
Pavlovits
Lada kerhon jäsen
Viestit: 9732
Liittynyt: 24.8.2004 11:43
Paikkakunta: Varkaus

Re: ladan myynti arviota kehiin?

Viesti Kirjoittaja Pavlovits »

Kyllä tuota neljääsataa voit pyytää.
Joka viimeksi nauraa, kuolee iloisena.
Avatar
Jusu
Viestit: 2540
Liittynyt: 4.2.2004 19:49
Paikkakunta: Jämsä

Viesti Kirjoittaja Jusu »

Oikeastaanhan mistä tahansa toimivasta juuri katsastetusta autosta voi hyvällä omallatunnolla pyytää neljääsataa euroa, on tuo autojen korjaaminen ja katsastelu sen verran arvokasta touhua.
rotsi4

Re: ladan myynti arviota kehiin?

Viesti Kirjoittaja rotsi4 »

5-ovisesta ja siististä voisi saada enemmänkin kuin 400.
Avatar
veli samara
Lada kerhon jäsen
Viestit: 1102
Liittynyt: 6.5.2009 20:17
Paikkakunta: Etelä-Karjala

Re: ladan myynti arviota kehiin?

Viesti Kirjoittaja veli samara »

itse pyytäisin tuosta ehkä 600-700e
Lada samara 1.3 - 87
Mazda mx-5 1.6 -98
Avatar
1500i
Viestit: 2149
Liittynyt: 1.5.2008 19:12
Paikkakunta: Pohjois-Savo

Re: ladan myynti arviota kehiin?

Viesti Kirjoittaja 1500i »

Saahan sitä pyytää kuka sitten maksaa? Ikää rupeaa olemaan onhan noilla laitoilla arvoa kuitenkin mutta korihan se yleensä loppuu ensin senkin laitolle tulee hintaa... Joko on muuten myyty?
Avensis stw
Ex.21093 -00
Vastaa Viestiin